Сказ - це небезпечно?

Дата: 11.03.2024 15:32

На сьогоднішній день виникла реальна загроза повернення «міського сказу» котів та собак. Це пов’язано з міграцією домашніх улюбленців з міського, сільського ареалу до відкритого природнього середовища разом зі своїми господарями в полі на дачі, відпочинок за межами села чи міста тощо, де можливий контакт з дикими хворими тваринами.

Нагадаємо, що сказ -це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин), що характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Людина заражається від хворих тварин через укуси або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, вірус може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах.

Шполянський відділ Звенигородської РДЛВМ, з метою забезпечення контрольованої епізоотичної ситуації із сказу, розпочинає проведення щорічної весняної кампанії по проведенню профілактичних щеплень проти сказу домашніх улюбленців, які належать мешканцям с. Матусів.

Відмова або ненадання тварини для проведення щеплення проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 107 КУпАП, статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 «Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин» та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Його необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку.

Шановні жителі сатусів, будь-яку інформацію та фахову консультацію з вищезазначеної тематики, можна отримати за телефоном у провідного лікаря Мартиненка Віктора Васильовича 097 -975-82-16

Завідуючий Шполянського відділу

Звенигородської РДЛВМ                                 Володимир ОВЧАРЕНКО