16 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ЄДНАННЯ

Дата: 16.02.2024 15:38

День єднання встановлений указом президента України від 14 лютого 2022 року з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість. Дата 16 лютого була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн, зокрема США, у 2022 році мало розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України. Ідея свята в тому, щоб показати світу, в тому числі росіянам, єдність українського народу на тлі військової загрози. Після 24 лютого, коли повномасштабне нелюдське вторгнення таки відбулося, українці довели, що слово єдність для нас не пустий звук. Ми всі дружно, кожен на своєму фронті стали працювати, щоб дати відсіч ворогу. Увесь світ щоденно захоплювався і захоплюється нашою єдністю, силою та незламністю. Ідея єдності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Разом ми впораємось зі всіма викликами!
Наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина.
Ми – українці. Ми вдома. Ми сильні! Ми разом!
Великий народ – великої країни!
Це наше єднання назавжди! Слава Україні!