День української писемності та мови 2023: коли цьогоріч писатимуть Радіодиктант національної єдності

Дата: 26.10.2023 08:57

Згідно з Указом президента України №455/2023 Про внесення змін до деяких указів президента України, відтепер День української писемності та мови відзначатиметься в Україні щорічно 27 жовтня.

Зміни погодили згідно з новоюліанським церковним календарем. Вони набрали чинності 28 липня 2023 року. Свято традиційно відзначали щорічно у День пам’яті Преподобного Нестора Літописця, якого вважають автором Повісті минулих літ.

Через перехід на новий календар дата Дня пам’яті Преподобного Нестора Літописця змінилася. Саме тому День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня. Також щороку у День української писемності та мови відбувається Національний радіодиктант. Усі охочі українці можуть до нього приєднатися та перевірити свої знання з української мови.

Радіодиктант у 2023 році відбудеться 27 жовтня з 11:00 до 12:00 години.

Радіодиктант звучатиме на хвилях Українського радіо та Радіо Культура. Також його наживо транслюватимуть в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на YouTube-каналі Українського Радіо і на Facebook-сторінках Суспільного.