ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ

Дата: 18.10.2023 10:34

З настанням холодів зростає кількість виникнення пожеж в оселях громадян. Статистика свідчить, що більшість загорань стаються через порушення правил пожежної безпеки під час використання та монтажу пічного опалення.Тому у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, не забувайте про дотримання елементарних правил пожежної безпеки під час експлуатації опалювальних печей та інших обігрівальних приладів:

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону необхідно очищати димоходи та печі від сажі;

– біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі має бути прикріплений металевий лист, розмірами не менше 50х70см.;

– печі та димарі необхідно заштукатурювати і білити, щоб відразу помітити тріщини та пошкодження.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

– залишати печі, які топляться без догляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини;

– топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

– використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

– топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Крім того, не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити. У разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей. Не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж.

Пам’ятайте, що запальнички та сірники повинні зберігатися у недоступних для дітей місцях.

Завчасно потурбуйтесь про наявність первинних засобів пожежогасіння.

У разі пожежі, задимленості, загазованості — негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером телефону «101»!