Про захворюваність на ГРВ

Дата: 09.03.2023 12:42

На території Матусівської ТГ  з початку епідсезону 2022-2023 року на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло всього 263 особи, з них у 83 (32%) потерпілих захворювання викликане коронавірусом COVID-19. Найбільшу питому вагу становлять люди 30 – 64 років – 42% (110 осіб),  діти – 66 (25%), а на коронавірусну хворобу (лабораторно підтверджену) захворівших дітей лише 16 (19%), найчастіше на COVID-19 хворіли люди віком від 30 до 64 років – 26 осіб (31%). З ускладненнями було госпіталізовано всього 4 особи, три з них віком 65+.

В цілому по нашому регіону (по трьом територіальним громадам) ріст захворюваності розпочався з листопада 2022 року, пік тривав 4 неділі. В березні поточного року реєструються поодинокі щоденні випадки ГРВІ в побуті, за останній тиждень зареєстровано 7 хворих на COVID-19, переважно серед населення Шполянської ОТГ. В епідемічний сезон значна частина захворювань, ймовірно, все ж таки була пов’язана з інфікуванням збудником коронавірусної інфекції, оскільки її клінічні ознаки в теперішній час схожі на ознаки грипу та інших гострих респіраторних вірусних захворювань. Показник загальної захворюваності на 100 тисяч населення в даний час нижче епідемічного порогу, незначний ріст його відмічався в листопаді 2022 року. Епідемічна ситуація контрольована, проте не виключена можливість росту захворюваності у весняний період.