27 СІЧНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Дата: 27.01.2023 14:02

Голокост – це тотальний та систематичний геноцид, ініційований нацистським режимом. Найбільше він торкнувся людей єврейської ідентичності, але водночас охопив й інші етнічні та соціальні групи. Пам’ять про такі події допомагає людству об’єднати зусилля для того, щоб нічого подібного не трапилося знову. 01 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Пам’ять про Голокост», у якій 27 січня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. У ній зазначено, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших етнічностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».  Дату 27 січня обрано Днем пам’яті жертв Голокосту, оскільки саме в цей день,  у 1945 році, солдати 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау, що був розташований на території сучасної Польщі. Цей табір став у сучасному світі одним із символів нацистських злочинів. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту.  Вважається, що лише в Україні жертвами Голокосту стали понад півтора мільйона євреїв. А науковці зазначають, що фактично у будь-якому великому селі був свій маленький “Бабин Яр”. Тому обов’язок кожної людини – не забувати уроків минулого, аби уникнути їх повторення у майбутньому.