19 серпня православний світ відзначає велике християнське свято-Преображення Господа Бога і Спаса Ісуса Христа

Дата: 19.08.2022 09:37

19 серпня ми святкуємо Яблуневий Спас, який також називають Преображенням Господнім. Саме сьогодні літо переходить в осінь, настає Преображення не тільки Господа, але й природи. З часів наших предків Яблуневий спас вважався першим святом збирання врожаю – Святом перших плодів. Цього дня люди несли до церкви яблука, груші, сливи, овочі, мед та колоски пшениці, щоб благословити багатство природи та подякувати за врожай.

У народі Яблуневий спас символізує настання осені та перетворення природи: після нього можна відчути перше подих осені, свіже прохолодне повітря, а іноді побачити і пожовкле листя.

У релігійному сенсі це свято символізує Преображення Ісуса Христа. За Біблією, Христос привів трьох апостолів – Петра, Якова та Івана на гору Фавор і перетворився на них. Тоді вони побачили його Божество у людській природі.

У це свято бажаємо всім здоров'я і добробуту, Господнього милосердя та твердої віри у нашу Перемогу!