15 липня – День українських миротворців

Дата: 15.07.2022 13:23

21 травня 2013 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Відтоді щорічно 15 липня вшановуємо мужніх воїнів, миротворчий персонал, усіх учасників міжнародних операцій із підтримання миру й безпеки.

Історія українських миротворців бере початок з 1992 року, коли на території колишньої Югославії розпочав свою місію 240-й окремий спеціальний батальйон Збройних сил України. З того часу українські «блакитні шоломи» взяли участь у більше ніж двадцяти міжнародних операціях.

Вам довелося чесно нести благородну місію, а частіше - нелегку службу на різних континентах, демонструючи професіоналізм та високий фаховий рівень.

Пишаємося вашою звитягою, вірністю присязі, дякуємо всім українцям за збереження пам’яті про сміливих героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов'язків у складі миротворчого контингенту. Бажаємо учасникам миротворчих операцій  міцного здоров’я, мирного неба! ДЯКУЄМО, ЩО НАБЛИЖАЄТЕ НАШУ ПЕРЕМОГУ!