Правила утримання котів та собак

Дата: 31.05.2022 08:35

Власники тварин повинні:

- поставити тварину на особистий облік відповідно до Правил в уповноваженому органі;

• забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;
  • забезпечувати тишу та не порушувати громадський порядок;
  • дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема,    прибирати екскременти в місцях загального користування;
  • запобігати прояву небезпечних дій по відношенню до людей, інших тварин і майна;
  • упереджувати можливість безконтрольного виходу тварин за межі їх утримання.

Власникам тварин заборонено:

• навчати собак атакувати людину у життєвоважливі органи;
  • купати тварин на території міських пляжів та у ставках .

Де та за яких умов можна утримувати собак та котів:

• у квартирах, де проживає кілька сімей, лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири у квартирах, де проживає одна сім'я, за кількістю, обмеженою можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цих Правил;;
  • на території присадибної земельної ділянки за умови, якщо огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та наявна попереджувальна табличка про існування тварини;
  • на території і/або приміщенні, що не належить власнику тварини на правах власності за умови письмової згоди власника території і/або приміщення;
  • у куточках живої природи у встановленому порядку за погодженням з державними органами санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
  • на територіях об'єктів будівництва, підприємств, установ, організацій за умов наявності обладнаних приміщень та попереджувальної таблички про існування тварини.
  • обов’язкове щорічне профілактичне щеплення проти сказу.

Забороняється утримувати

• собак та котів у місцях загального користування (прибудинкових територій, коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах тощо);

.   незареєстрованих належним чином собак.

Дані  Правила розроблено відповідно до вимог Законів України "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення","Про захист населення від інфекційних хвороб",  "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища",  "Про благоустрій у населених пунктах", Методичних рекомендацій з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах, затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 02.06.2009 № 264 з метою врегулювання відносин у сфері поводження з собаками, котами та іншими тваринами, забезпечення відповідного санітарного, екологічного та епізоотичного стану на території  Громад району.

У випадку нанесення укусів собаками та котами, при порушенні правил їх утримання, винні особи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно статті 154Кодексу України про адміністративні правопорушення . Порушення правил утримання собак і котів

А саме: утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.

-тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.

Проблемним питанням є відмова власників тварин від вакцинації домашніх улюбленців проти сказу. Цим самим наражаючи себе та інших громадян на небезпеку.
     Особливо слід турбуватися про своє здоров’я потерпілим людям, які постраждали від укусів хворими тваринами, адже несвоєчасно проведене лікування - може призвести до смерті. Вартість лікування сказу у людини набагато вища, ніж профілактика сказу у тварин, тож відчутно ефективнішим є проведення заходів недопущення поширення недуги у тварин.

Начальник Шполянської районної

державної лікарні ветеринарної медицини         Володимир ОВЧАРЕНКО