Відбулась освітянська нарада

Дата: 31.08.2021 11:24

30 серпня на базі Матусівського НВК №1 відбулась нарада директорів закладів освіти Матусівської територіальної громади  за участю заступника сільського голови Лідії Татариної та начальника відділу освіти Людмили Денисенко.

Під час засідання було обговорено ряд важливих питань, зокрема розглянута структура 2021-2022 навчального року, який розпочнеться 01 вересня та триватиме не менше 175 навчальних днів: I семестр – з 01 вересня до 24 грудня, II семестр- з 10 січня до 07 червня. Осінні канікули: 25.10.2021- 31.10.2021, зимові канікули: 28.12.2021 – 09.01.2022, весняні канікули: 28.03.2022 – 03.04.2022.

Також розглядалось питання підвозу шкільним автобусом учнів та вчителів до закладів освіти та в зворотному напрямку. Цього року маршрут шкільного автобуса продовжено до Матусівського НВК №2. Під час руху автобусу дітей супроводжуватиме вихователь. Також згідно санітарних норм, діти, які проживають на відстані більше 2 км. від навчального закладу,  будуть підвозитися шкільним автобусом.

Начальник відділу освіти Людмила Денисенко прозвітувала про те, що, відповідно до норм Нової української школи, перші класи освітніх закладів громади забезпечені дидактикою, обладнанням та меблями.

Важливим питанням, яке розглядалось під час наради, було питання харчування учнів. Відповідно до рішення сесій №2-5/VIII від 08.12.2020р., та №13-4/VIII від 27.08.2021 р. вартість харчування на одного учня становитиме:

• в закладах дошкільної освіти в сумі 34,00 грн.;
  •  в закладах загальної середньої освіти для учнів 1-11 класів в сумі 22,00 грн. для одноразового харчування однієї дитини.

Харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій буде здійснюватися за кошти місцевого бюджету, а учнів 5-11 класів за кошти батьків. В цьому році за пропозицією та потребою батьків формуються групи продовженого дня. Харчування під час перебування дітей в цих групах буде здійснюватися за рахунок коштів батьків, в розмірі 14,00 грн. за дитину.

В ході засідання було озвучено, що станом на 01 вересня всі учні освітніх закладів забезпечені підручниками.

Велика увага приділялась питанню організації гурткової роботи в закладах освіти. Цього року вводяться 9 годин гурткової роботи для учнів НВК I-III ст., 2 години для учнів НВК I-II ст., серед яких кікбоксінг, хореографія та інші.

На нараді піднімалось питання вакцинації працівників освітніх закладів. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 року, якщо при зміні кольору зони , в навчальному закладі буде провакциновано менше 80% працівників – заклад переходить на дистанційне навчання. Наразі в закладах освіти ТГ провакциновано 60% працівників.

Інші актуальні  теми і проблеми діяльності  навчальних закладів були озвучені і обговорені в питанні  «різне».