A A A K K K
для людей із порушенням зору
Матусівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Про стан щеплення Черкаської області та населення Шполянської, Лип’янськї і Матусівської ТГ від COVID-19 з початку епідемії

Дата: 06.08.2021 21:33
Кількість переглядів: 426

    Вакцини вже більш як 200 років допомагають нам захистити не лише своє здоров’я, а й спокійно жити. Як показав 2000 рік, пандемія руйнує звичайний спосіб життя. Ми хочемо нагадати про важливість рутинної вакцінації. Адже зниження кількості вакцинованого населення може призвести до спалаху вакцинокерованих інфекцій.

     Станом на 06.08.2021 вцілому по Україні від коронавірусу зробили 6 237 706 щеплень (+167383 за останню добу). По Черкаської області зроблено 216482 щеплення (+3909 за останню добу).

         По трьом  ТГ: Шполянській, Лип’янській, Матусівській зроблено 13500 щеплень (+117 за останню добу), що склало 31,9% від загальної кількості населення колишнього Шполянського району:

  • з них першу дозу отримали - 7500 осіб;
  • другу дозу отримали            -  6000 осіб.

         Нагадаємо,  вакцинація від коронавірусу в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. На сьогодні в Шполянському центрі первинної медикосанітарної допомоги Шполянської міської ради ТГ для щеплень від COVID-19  доступни 3 вакцини: Moderna , CoronaVac, Covishield.

         Незалежно від вакцини, робити щеплення потрібно двічі.

Опис вакцин:.

1. Moderna це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Для повного щеплення цією вакциною необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94,1%.

Вакцина несе частину генетичного коду вірусу, до якого імунна система людини має сама виробити антигени. Переважно ці антитіла виробляються непомітно, однак деякі вакциновані можуть відчувати слабкість, біль у місці щеплення та підвищення температури. Проте такі симптоми є нормальними: таким чином організм і виробляє імунітет до хвороби.

CoronaVac (Sinovac) виготовляє китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. Це традиційна інактивована вакцина, головним компонентом якої є нежиттєздатні вірусні частинки, які не можуть спричиняти хворобу, але викликають імунну реакцію.

Вакцина передбачає дві ін’єкції з інтервалом 28 днів. Щеплені пацієнти майже не скаржаться на побічні дії від вакцинації CoronaVac, порівняно з іншими препаратами, однак у деяких щеплених можлива невелика слабкість та підвищення температури.

Covishield/Vaxzevria (AstraZeneca) розроблена Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca. Україна використовує для щеплення вакцину індійського (під торговою маркою Covishield), корейського та європейського виробництва.

Це векторна вакцина, яка базується на безпечному для людей вірусі застуди шимпанзе. Цей вірус модифікується таким чином, набуває ген із невеликою частиною геному SARS-CoV-2 і виробляє поверхневий білок коронавірусу. Після вакцинації цей вірус потрапляє у деякі людські клітини, які починають використовувати ген для створення поверхневого білка. Імунна система розпізнає його як чужорідний елемент і виробляє антитіла, які здатні захистити від захворювання на коронавірус. Більшість щеплених вакциною компанії AstraZeneca у першу добу відчувають побічні дії: біль у місці уколу, головний біль, втому та озноб.

Які є протипоказання до вакцинації від COVID-19?

         Єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок.

         Також не варто робити щеплення за температури тіла вище 380С.

         Хронічні хвороби не є протипоказанням до щеплення! Навпаки, люди з хронічними захворюваннями ризикують важче перенести COVID-19, а тому потребують захисту, який дає вакцинація.

         Обов’язкове повідомте лікаря, який оглядає Вас перед щепленням,  про свої хронічні хвороби та про будь – які інші хвороби або про будь-які алергічні реакції, що були раніше.

         Шановні! Ваше здоров’я та здоров’я всіх українців разом залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Не відкладайте вакцинацію на потім!

В.о.завідувача відділенням                            Світлана Матросова

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь