День Конституції України 2021: дата, історія, вихідні

Дата: 24.06.2021 10:36

Цьогоріч Україна відзначатиме 25-ту річницю Конституції.

День Конституції України – одне із найголовніших свят нашої держави. Вона, як відомо, є Основним законом держави й має найвищу юридичну силу.

Свято Дня української Конституції має фіксовану дату й кожного року відзначається 28 червня. Звісно ж, воно є офіційним вихідним днем.

У 2021 році День Конституції припадає на понеділок. Таким чином, завдяки цьому державному святу українці отримають три дні поспіль для відпочинку – з 26 по 28 червня.

Основний закон держави був ухвалений в ніч на 28 червня 1996 року. Народні депутати майже добу працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі без перерв. Цій важливій події передували 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей.

"Є Конституція!", – такими словами тодішній голова Верховної Ради Олександр Мороз сповістив про ухвалення Основного закону. Відбулося це голосами 315 народних обранців.

У преамбулі, тобто вступній частині, наголошується, що Рада ухвалила Конституцію від імені українського народу – громадян України всіх національностей.

Тому в день ухвалення Основного закону й святкується День Конституції.