І СЕРЦЕ ОПЕЧАЛЕНЕ ЩЕМИТЬ…

Дата: 27.04.2021 12:23

Проходять роки після аварії на Чорнобильській атомній. Цього року їх пройшло 35. Багато це чи мало? Мабуть, зовсім мало, щоб забути про ту мить, коли життя мільйонів українців, та й не тільки їх,розділилося на «до» і «після». «мирний атом» виявися зовсім не мирним. Він привів до того, що на квітучій українській землі з»явилися пусті міста і села, мертві ліси, в які не можна ходити, вода, яку не можна пити, навіть повітря, яким ми дихаємо, стало ворогом. До роковин Чорнобильської трагедії-  найбільшої техногенної катастрофи в історії людства- учні Станіславчицького НВК взяли участь в уроці пам»яті і скорботи « І серце опечалене щемить…» Учні 4,7 та 9 класів про драматизували уривок « А ніч була спокійна й тиха…» , під час якого присутні учні та учителі знову згадали початок того  страшного дня і часу – 26 квітня, 1 година, 23 хвилини, 40 секунд. В ході уроку було переглянуто відеофільми « Година  історії» та «Чорнобильський вальс», обговорено 15 фактів про трагедію на ЧАЕС і її наслідки для прийдешнього та майбутніх поколінь. Присутні згадали імена людей, які найпершими стали на нерівний двобій із невидимим ворогом. Серед них і жителі нашого села Товстоног В.Я., Коновалов Д. С., Дядя О.П., Коломієць М.А., Савчинець П.М.,Сушко П.Д.( на жаль, покійні) і Лукій Д.М. та Алексєєв С.І. Директор сільського Будинку культури Бугайчук А.С. разом із сином, четвертокласником Артемом, проникливо представили вірш «Намалюй мені, мамо, радість». В кінці уроку учні запалили поминальну свічку і передали її один одному як свічку надії в пам»ять про тих, хто заснув вічним сном, сказавши своє вагоме слово в цій трагедії.