ЦІКАВИЙ КОСМОС

Дата: 13.04.2021 14:55

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято присвячене першому польоту людини в космос, з дня якого пройшло ось уже 60 років. Мабуть, кожний в дитинстві мріяв: коли   виросту, то обов’язково побуваю в космосі, який манить до себе таємничістю і безмежжям. Побачивши Землю з космосу, перший космонавт у світі Юрій Гагарін пізніше сказав: «Облетівши Землю в кораблі – супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, нумо зміцнювати, примножувати цю красу, а не руйнувати.» У Станіславчицькому НВК всі заходи, приурочені до цієї дати , мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики і впевнено заявити, що у історії космонавтики є і українська сторінка. Учні початкової школи стали першими, хто здійснив «політ у космос». Діти старанно взяли участь у оформлені класної дошки дивовижними малюнками про Всесвіт, активно відповідали на запитання вчителя під час виховної бесіди «Мандрівка у космос». З великим захопленням  запрошені учні розглядали модель  космічного  корабля, який  виготовили колективно учні 1 і 4 класів та індивідуальні макети космічних ракет з пластиліну( класні керівники Заріцька Валентина Іванівна і Тихоновська Галина Віталіївна).   Дивлячись на захоплені і радісні обличчя дітей, віриш, що майбутнє космонавтики — в надійних руках. В учнів старших класів програма теж була насиченою . Вони   переглянули презентацію «Космонавтика» та  відеофільм про першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка. Саме завдяки йому на навколоземній орбіті вперше пролунав гімн незалежної України, був розгорнутий національний прапор та побував «Кобзар» Тараса Шевченка.  А потім  учні 7 і 9 класів  провели змагання  «Дорога в космос», які підготували  під керівництвом учителя фізики  Батори Олени Василівни. Учні  нагадували закони фізики, переконували присутніх в правдивості слів відомого барона Мюнхгаузена, відгадували загадки та кросворди, шукали секрет у ящику, проводили фізичний експеримент- і кожна правильна відповідь наближала до вершин космосу.

Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання необмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди. Таємниць у Всесвіті ще так багато! Відкривайте їх, друзі!