Міжнародний день дитячої книги

Дата: 07.04.2021 10:43

Книга – це віконце, через яке   пізнаємо світ і самих себе

В.О. Сухомлинський

Міжнародний день дитячої книги– свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня  у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена . Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Немає, мабуть, людини на Землі, яка б не вміла і не любила читати. Чому навіть в дорослому віці хочеться перечитати ті книги, на яких ти виріс у дитинстві? Відповідь на ці питання шукали учні і учителі Станіславчицького НВК , які взяли участь у змаганні    « Інтелектуальний читач». Дві команди , до складу яких входила однакова кількість учнів та учителів, давали відповіді на питання, які лише здавалися простими і казковими. Насправді все було складніше: потрібно було не лише впізнати героя твору чи казки, а й пригадати автора, який дав йому життя, країну, де проживав герой, упізнати  персонажа за описом, назвати риси характеру… І всі запитання були в «хитрій» завуальованій формі. Та й добре відомі літературні та казкові герої поставали у незвичній для себе правовій, історичній, географічній, мовній  сферах. Що ж, довелося чимало подумати над пошуком правильного варіанту! Було хвилювання, і радість від правильної відповіді , і здоровий дух суперництва! Бібліотекар Заріцька Валентина Іванівна постійно  проводить велику роботу з пропаганди ЇЇ Величності Книги. Цього разу вона зуміла  суперактивізувати роботу усіх учасників . І багато хто з них після закінчення змагання попрямував до бібліотеки, аби ще раз перечитати улюблений твір, бо ж добре пам»ятаємо мудрі слова Великого Кобзаря:

Учітеся, брати мої,

Думайте, ЧИТАЙТЕ!