Завершився Шевченківський тиждень

Дата: 15.03.2021 15:40

Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя.  Таким ім’ям для нас, українців, є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу.  Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – поезії Шевченка особливі, зокрема тим, що актуальні й досі. Їх повинен знати кожен, адже "Кобзар" – це друга Біблія для українців. Попередній тиждень у Станіславчицькому НВК пройшов під назвою «Великий Пророк українського народу». Тематичний тиждень включав проведення літературних вікторин, знайомство з маловідомими фактами з біографії Т.Шевченка( зокрема, весна і її роль у долі поета), конкурс ілюстрацій до творів поета, і ,звичайно, конкурс читців Шевченкових поезій. Активну участь у заходах взяли усі учні школи. Приємно, що випускник позаминулого року Лимар Олександр подарував шкільній бібліотеці 4 малюнки- репродукції портрета Т.Шевченка та ілюстрацію до поеми «Тополя». Переможцями літературної вікторини стали Косован В., Рудоман Вл., Косачова Н.,Свиридюк К. ( 7 кл.), Шульга К. ( 5 кл.) та Полтавець Є ., Сабадаш О., Хитенко Р.( 9 кл.) Найкращими читцями поезій великого Кобзаря стали Цьома В. та Броварська Л. ( 9 кл.), а Камінський Б., Косачова Н. та Свиридюк К. отримали заохочувальні бали від слухачів. А ще і учні, і учителі школи разом з директором сільського Будинку культури  взяли участь у челенджі  #Шевченку 207,який проводиться за ініціативою губернатора Черкаської області Олександра Скічка.

Поет  Микола Палієнко так сказав про твори генія всесвітнього масштабу:

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!