Матусівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Вакцинацію непродуктивних тварин (собак та котів) буде розпочато у березні

Дата: 26.02.2021 09:19
Кількість переглядів: 449

Майже 7 000 непродуктивних тварин (собак та котів) провакцинували від сказу у трьох громадах Шполянщини у 2020 році. За 2020 рік не зареєстровано жодного випадку сказу серед собак котів та інших тварин лише завдяки кропіткій роботі  ветеринарних фахівців та свідомості населення.  Проте покусів тваринами людей за 2020 рік зареєстровано більше 22, це тільки зареєстрованих ті, хто звернувся до ветеринарних та медичних установ, з них домашніми вакцинованими тваринами 15, та блукаючими не щепленими 7. При сприятливих погодніх умовах вакцинацію непродуктивним  тварин буде розпочато вже у березні 2021року.

«В основному щеплення ми будемо проводимо стаціонарно - в одній або трьох  точках в залежності від населених пунктів», -  говорить начальник Шполянської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Овчаренко. Якщо людина може сама самостійно принести тварину, ми їй там і будемо робимо щеплення. Але ж бувають різні випадки, наприклад, коли люди похилого віку не можуть принести тварин. Тому ми йдемо на зустріч, до помешкання й там робимо вакцинацію.

Що потрібно знати! Захворіти на сказ тварина може від укусу іншої інфікованої тварини. Симптоми проявляються протягом 14 днів бувають випадки коли симптоми проявляються і пізніше, тому за покусаною твариною потрібно спостерігати що найменше 10 днів під наглядом ветеринарного фахівця.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Відноситься до інфекційних природно-вогнищевих захворювань вірусної етіології, з ранковим механізмом передачі інфекції, ураженням центральної нервової системи. Не існує території, яка вільна від сказу взагалі.  В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.

   Збудник сказу - вірус, який живе і розмножується лише в живому організмі, в головному і спинному мозку. Велика кількість його накопичується в слинних залозах.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці), а також кажани. Небезпека цих тварин обумовлена наявністю в їх слині великої концентрації вірусу (у вовків - в 90-100%, лисиць - в 80-90%, собак і кішок - в 50%).

Сказ - ранова інфекція, при якій зараження найчастіше відбувається при укусі.

У повсякденному житті можуть мати місце випадки зараження при послинені пошкоджених шкірних покривів і слизових оболонок людини хворими на сказ тваринами при розробці туш тварин, контакті із забрудненою слиною шкірою.

Хворі сказом тварини виділяють вірус із слиною  вже в останні дні інкубаційного періоду - за 7-10 днів до появи клінічних проявів і впродовж усього періоду хвороби. Тяжкість клінічних проявів залежить від багатьох чинників: місця проникнення вірусу в організм, його вірулентності та дози, стану організму людини або тварини. Вірогідність зараження при укусах хворим собаками становить 14%, лисицями - до 30%, вовками - 70%. Тривалість інкубаційного періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

 Нагадаємо, що профілактична вакцинація проти сказу у населених пунктах Матусівської ОТГ буде проводитися з березня місяця 2021 року, потрібно лише слідкувати за оголошеннями. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 2-02-96

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

 

Начальник                                                                                        Володимир ОВЧАРЕНКО

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь