КОЛИ СТАЮТЬ ДО ЗБРОЇ ДІТИ-НАРОД ЦЕЙ НЕ ПЕРЕМОГТИ!

Дата: 28.01.2021 12:32

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва стався бій між українськими студентами та більшовицькою армією. До 103-ї річниці  цієї події  учні 7-9 класів Станіславчицького НВК провели   урок  памяті  «Герої не вмирають…» Учитель історії Бойко В.І.  провів  історичні паралелі від подвигу трьохсот спартанців до самопожертви трьохсот юних гімназистів.  Уривки з історичних фільмів,  емоційні відеоролики про  сучасних воїнів-захисників та презентація « Вони померли, щоб ми жили…» не залишили байдужими жодного з присутніх. Бойко В.І.    показав   хронологію  подій Української революції, провів  історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Під час уроку пам’яті  на основі сучасних історичних досліджень було розглянуто хід бою, з’ясовано сили сторін та причини трагічної загибелі молодих патріотів. Відчути відповідну історичну атмосферу допоміг перегляд відео фрагментів з використанням фото документів того часу. Після перегляду фільму всі присутні дійшли до висновку:  не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Битва під Крутами стала символом  нескореного духу нашої нації.

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…