Голодомор 1932 – 1933 років
Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно..
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. З нагоди цієї сумної дати у Матусівському НВК -2 проведено тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.
У кожному класі класними керівниками були проведенні години спілкування,виховні години. Учні 3 - 4 класів разом із своїми вчителями виготовили тематичну експозицію "Не дамо згасити свічку пам'яті". Діти переглянули відеоролик "Ти приніс мені яблуко" та мультиплікаційний фільм "Голодний Дух". Прочитали та обговорили збірку поетичних та прозових творів "Зерна Надії".
Також учнями було виготовлено паперові квіти, голубі незабудки, які є символом пам'яті жертв Голодомору.
Тендітна жовто-блакитна квітка
Кличе нас: Не забудь! Не забудь!
Жертв страшного Голодомору
1932-1933 років в Україні.
В шкільній бібліотеці була організована тематична виставка " Що Україні довелося пережити", де учні школи мали змогу переглянути книги і взяти їх прочитати.Проведено інформаційну сторінку пам’яті жертв Голодомору, під час якої учні отримали короткі довідки про причини, початок та наслідки страшної трагедії українського народу. Завершив День скорботи виховний захід " ...І крізь століття пронесіть сльозу невинно убієнних", підготовлений учнями 10 класу та їхнім класним керівником вчителем історії, Голуб К.О. У ході заходу учні переглянули відео презентацію "Голодний 1933-й". Також подивилися короткометражний фільм "Червона калина". Виховний захід запам'ятався усім завдяки емоціям, суму, жалю і співпереживанням, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників. Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки. Закінчилася Година Пам'яті словами молитви Катерини Мотрич за убієнних голодом.