Охорона праці під час проведення суботників

Дата: 30.09.2020 09:01

Наступила осіння пора, час проведення заходів із благоустрою та прибирання територій  населених пунктів, установ, організацій, шкіл.

Нехтування безпекою та відсутність належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку керівників та організаторів нерідко призводить до настання нещасних випадків під час проведення суботників.

До робіт з прибирання  території під час проведення суботників допускаються працівники, які не мають медичних протипоказань, пройшли у встановленому порядку цільовий інструктаж з питань охорони праці та забезпечені засобами індивідуального захисту згідно з характером виконуваних робіт.

Цільовий інструктаж працівники проходять у безпосереднього керівника робіт на суботнику.

Слід не забувати про необхідність наявності аптечки першої допомоги на місці виконання робіт.

Під час прибирання території на працівників можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори:

- рухомі транспортні засоби та механізми, що переміщуються;

- знижена –  підвищена  температура повітря робочої зони;

- підвищена запиленість повітря робочої зони;

- підвищена рухливість повітря;

- підвищене значення напруги в електричній мережі;

- гострі кромки, задирки і шорсткість на поверхнях інвентарю та інструменту;

- фізичні перевантаження.

Для запобігання травматизму під час проведення суботника необхідно дотримуватись вимог безпеки.

1. Прибирання пішохідних доріжок, тротуарів здійснювати, по можливості, пересуваючись назустріч пішоходам.

2. Проводити прибирання території, перебуваючи обличчям до зустрічного транспорту.

3. Встановити в місцях прибирання, в зоні руху транспорту з боку руху транспортних засобів, на відстані 5 - 7м від робочого місця переносні огорожі, пофарбовані у сигнальний колір.

4. При появі транспорту на ділянці території, що прибирається, припинити роботу на час його проїзду або маневрування. Стежити за переміщенням транспорту, перебуваючи в безпечному місці.

5. Не залазити в кузов автомобіля, на який навантажується сміття. Не кидати сміття в кузов під час руху. При навантаженні сміття на автомобілі або при складанні його у відведене місце знаходитися з навітряного боку.

6. Збирати бите скло за допомогою совка і щітки.

7. Роботи з дезінфікуючими та миючими речовинами проводити з використанням засобів індивідуального захисту.

8. При виконанні робіт на висоті, митті вікон, забороняється ставати на підвіконня або використовувати столи, стільці, інші випадкові предмети. Для цієї мети слід використовувати драбини (драбинки), а для миття вікон застосовувати щітки та інший інструмент з довгою ручкою.

9. Працівники повинні виконувати тільки ту роботу, яку їм доручили і з якої вони проінструктовані з охорони праці.

10. Працівники повинні застосовувати видані їм засоби індивідуального захисту.

Під час проведення суботників заборонено:

- залишати інструмент та інвентар на тротуарах і проїжджій частині;

- виконувати чистку електроосвітлювальної арматури і світильників –  ця робота

виконується електротехнічним персоналом;

- працювати в умовах недостатньої видимості;

- розводити багаття і спалювати побутові відходи, листя, гілки дерев і сміття;

- перебувати на робочому місці в стані алкогольного, наркотичного або

токсичного сп'яніння, курити у невстановлених місцях.

При появі небезпеки, яка може призвести до аварії або нещасного випадку, необхідно:

- припинити роботу і повідомити про подію керівника робіт (структурного підрозділу) або іншій вищій посадовій особі;

- вжити заходів щодо запобігання впливу травмуючих чинників на потерпілого;

- надати потерпілому першу (долікарську) допомогу;

- викликати медичних працівників або доставити потерпілого до приймального відділення стаціонару;

При виявленні пожежі чи загоряння необхідно:

- негайно повідомити про це в пожежну службу, при цьому чітко назвати

адресу, місце пожежі, свою посаду і прізвище;

- вжити заходів щодо евакуації людей та майна;

- приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежегасіння;

- сповістити про пожежу керівника робіт (структурного підрозділу) або іншій

вищій посадовій особі;

- організувати зустріч пожежних підрозділів;

Звертаюсь до всіх, хто організовує суботники та виконує роботи з благоустрою територій, прибирання приміщень! Бережіть своє життя і здоров’я! Тільки виконання вимог прави охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести визначені роботи без травм та аварій.

Страховий експерт з охорони праці Звенигородського відділення  управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України у Черкаській області Ткаченко Н.В.