Компенсація за вимушене безробіття

Дата: 27.05.2020 11:00

З початку травня поточного року в Україні працює програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину. Роботодавці, які податками наповнюють місцевий бюджет, але через карантин змушені скоротити свою діяльність, або взагалі її припинити, можуть отримати допомогу з часткового безробіття. Ця допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу). Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду та не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, тобто 4723,00 гривень.

Ця програма надання допомоги по частковому безробіттю у першу чергу забезпечує збереження робочих місць. В Шполянському районі фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота. Станом на 25 травня 2020 року на Шполянщині виявили бажання отримати допомогу по частковому безробіттю 25 роботодавців, що дозволить здійснити виплати 141 працівнику. З них ФОП Мальчик Павло Олексійович та його сімейний бізнес забезпечує роботою 62 особи, які відновлюють свою роботу в зв’язку з послабленням карантинних обмежень.