Матусівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту

Дата: 03.02.2020 22:39
Кількість переглядів: 885

Якщо ви - подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Це нова форма професійної допомоги дітям

   Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки і за ними нікому доглядати. Трапляється і так, що дітей залишають у пологових будинках при народженні, й доки триває кількамісячна бюрократична тяганина з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті. Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сімї.

   Найважливішим є те, що допомогу дитина отримує у сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально – психологічної реабілітації, інтернату.

   До патронатної сімї можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

 Завдання сімейного патронату – це не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

Найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сімю.

 В той час, як дитина тимчасово виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.

Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують нову люблячу родину.

Термін перебування дитини в патронатній сімї визначається індивідуально і в середньому складає до 3-х місяців, але в окремих випадках може бути подовжений до 6 місяців.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, кандидатам потрібно буде пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

Обов’язкова умова для кандидатів – пройти навчальний курс (10 занять).

Основні вимоги до кандидатів:

 • вік : від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);
 • перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі з чоловіком (дружиною)
 • одинокі особи, які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя;
 • мають позитивний досвід виховання дітей;
 • члени родини, які спільно проживають з кандидатами, дали офіційну згоду на таку діяльність;
 • мають достатній рівень матеріального забезпечення;
 • не позбавлялися батьківських прав;
 • мають відповідний стан здоровя;
 • не мають судимості, в тому числі і члени сімї, які спільно проживають з кандидатами;
 • готові виконувати обов’язки патронатних вихователів на професійній основі.

 

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів ( працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, закладів освіти, медичних установ та ін.).

Фінансування послуги включає в себе:

 • соціальну допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини;
 • грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

  При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Перелік необхідних документів:

 • заява;
 • копія паспорта громадянина України;
 • копія трудової книжки (у разі наявності)
 • висновки про стан здоровя кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. №866;
 • довідка про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;
 • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
 • письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Основну інформацію про сімейний патронат, ролі та функції патронатних батьків ви можете прочитати на сайті:

http://www.patronat.in/ua

Якщо вас зацікавила інформація, запрошуємо звернутися за телефоном: 0689411832

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь