День пам’яті Героїв Крут

Дата: 31.01.2020 19:05

29 січня 2020 року в Україні відзначається 102-річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. 29 січня – трагічна сторінка в історії України. 102 роки тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу. Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні.

В День пам’яті Героїв Крут в Матусівському НВК №2 з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого вчителем історії Голуб Катериною Олександрівною проведено годину пам’яті для учнів «Пам’ятай Крути!». На заході було вшановано подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишившись в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Учні словами відомих поетів передали біль та страждання 300 юнаків-мучеників, які своєю кров’ю захищали Київ від більшовицької орди та  радянського командира Муравйова. Київські студенти і гімназисти, прагнучи захистити молоду Україну, що лише ставала на ноги, організували курінь Січових стрільців. Це була молодь, яка не мала в душі ні сумнівів, ні вагань. На завершення заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.