22 січня – День Соборності України

Дата: 23.01.2020 19:19

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го.

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, не менш актуальною. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Сторінками історії неодноразово мандрували учні Матусівського НВК№1на уроках та виховних заходах.  Учні були свідками історичних подій під час перегляду відео про буремні часи перетворень. Тематичні лінійки, бесіди, вікторини привертали увагу школярів до далекої минувшини. В читальному залі бібліотеки розміщена виставка, експонати якої знайомлять відвідувачів з  документами, історичними довідниками, що констатують факт об’єднання східних і західних земель України в єдину державу.