A A A K K K
для людей із порушенням зору
Матусівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Андріївські вечорниці у світлиці

Дата: 16.12.2019 18:01
Кількість переглядів: 679

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного з нас цікавить наше майбутнє. А особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Чи буде шлюб щасливим? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках.
            У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням таких гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.
            Так, 13 грудня в день Андрія,  вчителі та учні Матусівського НВК №1 відтворили обряд проведення українських вечорниць, під час якого звучали веселі  пісні, виконували запальні танці, ворожили на долю при свічках,  кусали калиту та було багато інших забав, що є традиційними для святкування.
               Першими до оселі ?дбайливої господині завітали дівчата з дзвінкими піснями. До приходу хлопців вони ворожили, вгадуючи свою долю. Щоб дізнатися про те, хто першим вийде заміж, дівчата змагалися за фінішування свого чобітка. Спрогнозувати професію майбутнього чоловіка мала на меті забава «Скринька». Дівчата по черзі витягували певний предмет, який має своє значення. Наприклад, шматок заліза –  чоловік тієї дівчини ковалем буде, колоски – хліборобом, шматочок дерева – столяром чи теслею, квітку чи стрічку – то ще не скоро сватів чекати, люстерко – не інакше, як великий ледащо.
      Аудиторія із захопленням сприймала появу хлопців на вечорницях, які вихвалялися перед дівчатами, та ворожіння на балабушках і варениках.
          Кульмінацією свята стала гра «Калита», учасниками якої була більша частина залу, адже атмосфера дійства спонукала до розваг. 
Веселі жарти, забави з Калитою, частування смаколиками, співи – усе це об’єднало учасників і гостей в єдину родину, адже брали участь у цьому обряді із задоволенням і учні, і вчителі. На завершення смачну калиту ділили між гостями і учасниками дійства.

         В аудиторії панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. Проте, варто пам’ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь