9 листопада – День української писемності та мови.

Дата: 10.11.2019 22:24

Єдиний скарб у тебе – рідна мова,

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П.Куліш

Це свято нині крокує державою по-особливому. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи, відчуває свою причетність до рідного народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня в Матусівському НВК № 1. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

З метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління поваги до мови свого народу, в навчальному закладі  8 листопада 2019 року проведено І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови  імені Петра Яцика.

Також учні 8-11 класів взяли участь у Всеукраїнському радіо диктанті національної єдності.

Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.