Всесвітній день охорони місць існування
День охорони місць існування, який був затверджений у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої фауни і флори і природних місць існування в Європі Бернської конвенції, відзначають у всьому світі 6 жовтня.
Людина своєюдіяльністювже давно впливає на природу, змінюючиїї. Зкожним роком у світідедалібільшетериторійпереходять до розрядусільгоспугідь, пасовищ, зазнаютьзмін у зв’язкузізростаннямміст, видобуткомкориснихкопалин, будівництвомпромисловихпідприємств та іншихгосподарськихоб’єктів. За 19 столітьнашоїери на земнійкулізникло 150 видівссавців, в основному великих, і 139 видівптиць. Кожензниклий вид – дужевеликавтрата. Все, щозникає у тваринномусвіті – втрачаєтьсяназавжди.
Учасники освітнього процесу Матусівського НВК №1 долучилися до відзначення цієї дати . Завдання з прибирання подвір’я , класу, забруднених місць виконано на відмінно. Члени екологічної агітбригади Сивоконь М.,Берестова С., Бабенко Д., Болотний В., Волинець О., Науменко А. на чолі з учителем біології Коваль Л .О. розповіли, що ми, люди, теж частина природи , тобто і себе треба охороняти від впливу шкідливих речовин.
Людина навчиласядужебагаточого: вирвалася в космос, долетіла доМісяця, але вона не зможезновустворити тура або стеллерову корову. Все, щозникає в тваринномусвіті, - зникаєназавжди. За статистикою , щогодини на Землі зникає 3 види тварин, щодня- понад 70 видів флори і фауни . Тож бережімо себе і все, що навколо нас.