Вишиванка - символ Батьківщини

Дата: 21.05.2019 22:54

Вишивання - давнє заняття людей на Україні, йому тисячі років. Рушниками прикрашали домівку,  вони оберігали її від злих духів, вивішували над образами та над світлинами дорогих людей. На барвистих рушниках підносять хліб – сіль шанованим людям.

До Дня вишиванки в Матусівському НВК №1 готувалися всі. Вишиванка у кожного  найкраща – не було жодної, де орнамент повторюється.  Переможцем у конкурсі став учень 6 класу Коваль Богдан. Флешмоб у вишитих сорочках та з вишитими рушниками у виконанні учнів був неперевершеним . У шкільній бібліотеці створена виставка вишитих виробів , створених руками вправних матусівських майстринь, серед найталановитіших вишивальниць - Лісова Наталія. Учні теж спробували створити маленькі твори мистецтва. На майстер – класі з вишивки вони, може вперше в житті, вчилися тримати голку в руках і несмілими рухами створювати маленькі хрестики, які в майбутньому переростуть в картини, рушники, серветки, сорочки.

Якщо людина хоче вишивати,

Знайдеться в неї голка, нитка, час…

Зуміє всі відтінки підібрати,

Й шедеври вийдуть з- під руки не раз.