День українського добровольця в Матусівському НВК № 2

Дата: 18.03.2019 10:20

День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. 17 січня 2017 року Верховною Радою України прийнято Постанову № 1822 — VIII «Про встановлення Дня українського добровольця» з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих батальйонів та на підтримку ініціативи громадськості.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України 14 березня в Матусівському  НВК № 2 відбулися  виховні заходи, націлені привернути увагу учнів до учасників добровольчих формувань; розказати про те, які мотиви спонукали їх стати до лав добровольчих підрозділів. В школі було проведено урок мужності  « Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця», на якому вчитель історії  Голуб К.О. проінформувала, що в ряди української армії добровольцями пішли  і зовсім юні хлопці, і зрілі чоловіки , і ті, хто ніколи не тримав в руках автомат, і жінки, які залишили домашню кухню, щоб смачно годувати бійців на Сході. Учні  7 класу продекламували вірші, присвячені цій події. Всі учасники заходу переглянули  документальний фільм  «Край землі: зона АТО»,  відеокліп К. Бужинської «Солдат України» . Шкільним бібліотекарем Сокур Ю.В. представлено книжкову вставку, присвячену хроніці подій на Майдані, створенню Національної Гвардії України, участі представників добровольчих формувань в АТО « Вони для нас виборюють життя». На завершення заходу  в кабінеті Захисту Вітчизни  було запалено вогник пам’яті загиблим захисникам Батьківщини, а зокрема і нашому земляку Сергію Лифару та вшановано  всіх героїв хвилиною мовчання. Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню - частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов   від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті! Їх пам’ять житиме в наших серцях. День українського добровольця – це нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями.