Небесна Сотня

Дата: 25.02.2019 23:12

НЕБЕСНУ СОТНЮ, ГОСПОДИ, ПРИЙМИ!
 20 лютого в Україні відзначається День пам»яті Героїв Небесної Сотні.  Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили. Долюбили за них, пісень за них доспівали. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Ще деякий час назад  вигуки «Слава Україні! Героям слава!» були просто вітальними словами... лише словами, якими розпочинали свою промову численні оратори зі сцен Майданів не лише на теренах нашої держави.
Але наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – Небесна Сотня. «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх у цій країні  та є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.  20 лютого 2019 року, в день сумної  дати,  учні Станіславчицького НВК зібралися у залі, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. Бо в народі говорять «Пам’ять про мертвих оберігає живих»… Перед дитячими очима проходили документальні кадри про події п»ятирічної давнини: палаючі шини на Майдані, люди в касках, перші жертви… Не залишили байдужими присутніх слова-вірші про «чорний четвер» та заставили  зволожитися очі фотографії звичайних людей- студентів, військових,медсестер, пенсіонерів,які уже названі «Небесними ангелами». Найголовніший урок, який винесли учні, це те, що гуртуватися ми маємо не довкола ненависті, а довкола любові, довкола вищої мети.  Такою має стати побудова нової держави, тієї, котру бачили в своїх мріях загиблі герої і за котру вони віддали життя. Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях.  Слава Україні! Героям Слава!  Слава Небесній Сотні! О 12 годині учні долучилися до Всеукраїнського флешмобу , і після виконання Гімну України випустили в небо жовто-блакитні кульки як символ пам»яті про патріотів, які віддали за нас найцінніше і відійшли у вічність.

За матеріалами сайту Станіславчицького НВК