Мова - найцінніший дар нації

Дата: 25.02.2019 23:09

Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях. Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 42  мільйонів людей вона була і є рідною  мовою дідів, батьків. Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. До відзначення Міжнародного дня рідної мови 21.02.2019 року долучилася вся  шкільна родина Матусівського НВК №2. Розпочався день із святкової урочистої лінійки, яку підготували учні 10-11 класів. В цей день учнівська спільнота Матусівського НВК №2  долучилася до десятої ювілейної Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник". 15 школярів з 1-го по11-ий  клас з великим захопленням виконували цікаві та пізнавальні завдання. Кожен збагатився новими знаннями про історію, культуру й мову рідного народу. Гра - це завжди цікаво, а "Соняшник" - ще й корисно. Для учнів 1- 6 класів педагогом організатором та класними керівниками був проведений виховний захід   «Мова – душа народу!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані та музичні рядки з вуст найменших учасників. Бібліотекар школи П’яних С.В. підготувала  книжкову виставку «Мова – наша гордість». Вона розповіла дітям про те, що кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Між збірних команд учнів  7-10 класів  «Лексики» та «Кирило-Мефодіївське братство» було проведено вікторину  « Мовна скарбничка», де кращими були «Кирило-Мефодіївці» на чолі із Зюгановою Іриною. Школярі змогли продемонструвати свої знання і вкотре підтвердити думку, що українці – це дійсно розумна нація, яка має чим пишатися.   З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови та за рекомендаціями  ІМЗО МОН України, учні 9 класу написали  диктант «Україна у нас одна». Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи. Отже, ми дійшли висновку, що  треба цінувати рідну мову – нетлінний скарб українського народу, що його наші предки зберегли, незважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадщину. Адже рідна мова – це мова дитинства, мова найпершого досвіду пізнання світу, основа перших взаємовідносин у суспільстві.