СОБОРНА МАТИ-УКРАЇНО, ОДНА НА ВСІХ, ЯК ОБЕРІГ!

Дата: 23.01.2019 13:20

День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.  28 -ий рік ми живемо на вільній землі, працюємо на користь незалежної держави, яка має свій Прапор, Герб та Гімн. Про це мріяв, за це боровся наш нескорений народ. У глибину століть сягає історія українського  народу. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорізьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію,  виколисала велетнів сили і духу —  Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Григорія Сковороду, Устима Кармелюка, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Грушевського... Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини.

Україна – це земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.   Майбутнє України  в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. Наша країна як незалежна - ще зовсім молода. Тож давайте любити її. І тоді вона засяє яскравою зіркою на європейськім небосхилі! Ці слова звучали у виступах учнів Станіславчицького НВК до Дня Соборності України під час проведення відкритого виховного  заходу «Соборна мати - Україно, одна на всіх, як оберіг!», лейтмотивом якого були слова про силу духу українців, їхнє прагнення до єдинства і волі. Звучали народні пісні, учні декламували вірші про рідну землю та її героїчне і трагічне минуле, переглянули презентацію «Соборна Україна: від ідеї до життя», де бібліотекар Заріцька В.І. та ведучі Лозова Елла і Коман Софія висвітлили  основні історичні події, що сформували підґрунтя для відродження соборної  України. Діти висловлювали свої думки щодо майбутнього  України, про необхідну єдність всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Для тих, хто любить Україну, відчуває себе українцем ( а це всі учні школи) Заріцька В.І. провела інтелектуальне змагання-квест  на знання історії, географії, народних звичаїв та обрядів і літератури. По закінченню заходу учні  утворили національний прапор нашої держави із областей України , долучившись до Всеукраїнської естафети єднання.