Свято Хеловін в Матусівському НВК №1
Геловін (Хеловін; Хелоуїн; Хеллоуїн) - сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч проти 1 листопада. Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи державним святом, за популярністю Хелоуін поступається лише Різдву. В Україні набуває поширення після здобуття незалежності.
Під час святкування Хелоуіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, цукрування яблук, розведення вогнищ, виловлювання яблук з відра, розігрування, розповіді моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо.
І те, що в цей день дітлахи перевдягаються у різноманітні костюми, деколи й не дуже "світлі" та "добрі", ще нічого не означає. Адже ви забуваєте, що окрім чортенят і вампірчиків, на вулицях можна зустріти також Білосніжок та суперменів.
Незмінним і найвідомішим символом Хелловіну є, так званий, Ліхтар Джека. Це гарбуз із вирізаним обличчям і сяючими оченятами. З ним пов'язана не менш цікава легенда. Розповідають, що жив колись в Ірландії коваль на ймення Джек – пиятик і скнара. Однак хитрому парубку вдалось двічі обдурити диявола і вторгувати собі кілька років життя. Коли ж таки прийшов його час, Небеса не бажали прийняти Джека, а через договір з Дияволом до пекла він потрапити також не міг. Душі чоловіка довелось блукати землею. На останок Джек одержав тільки 2 розпечені вуглинки, які помістив у гарбуз замість ліхтаря. Одні кажуть, що цей подарунок дали йому Небеса, аби він міг відлякувати Диявола. Інші стверджують, що це був останній дарунок з пекла, який мав освітлювати йому шлях у вічній темряві. У будь-якому випадку, цей специфічний ліхтарик використовують для тих же цілей, що й перевдягання – захист від нечисті.
Учні Матусівського НВК №1 не стали чекати ночі, а з самого ранку вже бігали по школі з розмальованими обличчями та в дивних костюмах. Найбільше, чого вони бажали – щоб нечисть не зайшла до їхніх класів.
Учитель англійської мови Постоленко І.В. провела урок, присвячений цій даті. Заняття було дивним , насамперед, тому, що діти були з синцями, краплями крові, з накинутим на плечі павутинням. Учні розповідали легенди про свято, розгадували кросворди, декламували вірші. І їм не було страшно бачити поруч знівечене обличчя чи самого Дракулу.
Учні молодших класів разом із вчителями Шаповаловою М.О. та Мазур Н.В. провели позакласний захід , на якому малята вирушали на пошуки очей монстра, розбирали це страхіття на частинки, танцювали з відьомськими атрибутами.
Старшокласники не поступилися меншим. Дві команди «Плюс- мінус» та «Черепушки» зійшлися у «нечистому» поєдинку. Маски були неповторними. Художньої вигадки підліткам не бракувало. Танці на мітлах, перенесення очей диявола, створення мумій, виготовлення кігтів страшилищ визначили переможця. Ними стали найстрашніші. Бал у сатани не залишився без наймістичнішої парочки – Міс та Містера Хеллоуін (Короткова Людмила та Семчак Руслан). Дивні створіння відсвяткували, а у школярів залишилися неперевершені враження та бурхливі емоції.