Відділ з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій Матусівської ОТГ повідомляє!

Дата: 13.11.2019 21:38

Шановні жителі с.Матусів та с.Станіславчик!

Порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного опалення - поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

Так від початку опалювального сезону на території ОТГ трапились дві пожежі, які завдали власникам збитки.

Перед початком опалювального сезону потрібно виконати слідуюче:

• Протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталося їх займання (не рідше одного разу на три місяці).
  • Усі димові труби та стіни горища, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені та побілені.
  • Біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити лист заліза розміром 50*70 см.

Під час використання пічного опалення не допускається:

• Залишати печі, які опалюються, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям.
  • Користуватися печами, які мають тріщини.
  • Розміщувати паливо, інші займисті матеріали безпосередньо перед топкою.
  • Сушити і складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали.
  • Застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
  • Використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки.
  • Залишати печі, які топляться із відкритими дверцятами топки.
  • Зберігати запальнички та сірники в легкодоступних для дітей місцях.

При використанні газових приладів опалення пам’ятайте:

• У сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами, які мають відвід продуктів згорання в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги. При цьому продукти згорання попадають в приміщення.
  • У період різких похолодань власники будинків повинні проводити огляд димоходів і вживати заходи щодо запобіганню їх обмерзання та закупорювання.
  • Не використовувати для обігріву приміщень не сертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.